UWAGA! Dyżury aptek ogólnodostępnych w Powiecie Myszkowskim w 2024 r.

Szanowni Mieszkańcy Powiatu Myszkowskiego,

Z dniem 1 stycznia 2024 roku weszły w życie przepisy, które zmieniają ustawę „Prawo farmaceutyczne”. Dotychczas obowiązująca uchwała Rady Powiatu w Myszkowie wyznaczająca apteki pełniące dyżur traci moc z dniem podjęcia uchwały przez Zarząd Powiatu w Myszkowie na podstawie obowiązujących przepisów.

Mając na uwadze zabezpieczenie potrzeb mieszkańców powiatu w zakresie zaopatrzenia w produkty lecznicze, Zarząd Powiatu w Myszkowie dnia 16 maja 2024 roku przyjął Uchwałę Nr 8/2024 w sprawie wyznaczenia apteki ogólnodostępnej do pełnienia dyżurów w porze nocnej i dyżurów w dni wolne od pracy w roku 2024. Zgodnie z tą uchwałą wyznaczono aptekę ogólnodostępną

❗️❗️Dobra Apteka, położoną w Myszkowie, przy ul. Piłsudskiego 66, (tel. do apteki 034/313-21-16)❗️❗️

prowadzoną przez Centrum Tanich Leków Knapik i Spółka Sp. J. do pełnienia dyżurów w porze nocnej i dyżurów w  dni wolne od pracy.

Dyżury pełnione są następująco:

1) dyżury w porze nocnej we wszystkie dni tygodnia w godzinach od  21.00  do  23.00, w tym w święta i niedziele;

2) dodatkowo w dni świąteczne, t.j.:

a)  30 maja 2024 roku -Boże Ciało,

b)  15 sierpnia 2024 roku – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny,

c)  1 listopada 2024 roku -Wszystkich Świętych,

d)  11 listopada 2024 roku- Narodowe Święto Niepodległości,

e)  25 grudnia 2024 roku - pierwszy dzień Bożego Narodzenia,

f)  26 grudnia 2024 roku - drugi dzień Bożego Narodzenia

w godzinach od 10.00 do14.00.

Ponadto ❗️❗️Dobra Apteka, ul. Piłsudskiego 66 z Myszkowa pracuje od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 8.00 do 21.00. ❗️❗️

Szczegółowe rozkłady pracy wszystkich aptek ogólnodostępnych na 2024 rok z terenu Powiatu Myszkowskiego będą, jak dotychczas publikowane na stronie internetowej Powiatu Myszkowskiego w zakładce: „Aktualne dyżury aptek”.

Autor:  powiatmyszkowski.pl