Powiatowy Konkurs Ekologiczny

Uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w Powiatowym Konkursie „Wiersz i piosenka ekologiczna”. Honorowy patronat nad imprezą objęli Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki i Wójt Poraja Łukasz Stachera.

eko3.jpg
Organizatorzy Powiatowego Konkursu Ekologicznego razem z laureatami

Konkurs jest stałym elementem wśród wydarzeń edukacyjno-kulturalnych. Organizatorem przedsięwzięcia była Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Jastrzębiu i Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom ASPERA wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Myszkowie.
Uczestniczyli w nim przedstawiciele szkół podstawowych powiatu myszkowskiego z klas I – III. Każdy uczeń zaprezentował jedną piosenkę o szeroko rozumianej tematyce ekologicznej lub wiersz. Konkurs przygotowały nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Jastrzębiu Ewelina Kowalczyk, Mariola Wieczorek i Katarzyna Floryszczyk.

Gośćmi honorowymi byli Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, Kierownik Referatu Komunikacji Społecznej, Informatyki i Promocji Andrzej Kozłowski, którzy w asyście Dyrektor Jadwigi Kidawy wręczyli laureatom nagrody.

eko2.jpg
Wicestarosta Anna Socha-Korendo wręcza nagrodę jednej z laureatek

W skład jury Powiatowego Konkursu Ekologicznego weszli: Maria Magdalena Gurbała, Elżbieta Jatulewicz oraz Magdalena Ryziuk-Wilk.

Ostatecznie wyłoniono zwycięzców na podstawie punktów przyznawanych za: dobór repertuaru, umiejętności wokalne oraz ogólny wyraz artystyczny i zaangażowanie - ruch sceniczny i oddanie klimatu w piosence lub wierszu.

Zwycięzcy w kategorii wiersz:
I miejsce: Amelia Tkacz
II miejsce:  Kinga Słabosz i Maja Madej
III miejsce: Natan Cupiał i Wiktor Widacki
wyróżnienie: Krzysztof Dębiński

Laureaci w kategorii piosenka:
I miejsce: Zuzanna Jędruszek
II miejsce: Oliwia Będkowska i Lena Stefanik
III miejsce: Kinga Kowacka i Maja Ciosek
wyróżnienie: Eliza Męcik

eko4.jpg
Wicestarosta Anna Socha-Korendo razem z Przewodniczącym Rady Powiatu Andrzejem Jastrzębskim i uczestnikami konkursu