Dotacje na uruchomienie działalności gospodarczej

Jeśli masz powyżej 50 lat mieszkasz na terenie powiatu myszkowskiego, jesteś bezrobotny lub nieaktywny zawodowo masz szansę na zdobycie dotacji i uruchomienie własnej działalności.

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej została wybrana w trybie konkursu ogłoszonego przez Instytucję Pośredniczącą PRO WSL- Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach do realizacji projektu ,,Własna firma szansą na pracę’’. Przedmiotowy projekt realizowany jest w ramach działania 7.3. Wsparcie dla osób zamierzających rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej dla poddziałania 7.3.3. Promocja zatrudnienia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na latach 2014-2020 ( Europejski Fundusz Społeczny).

Celem głównym projektu jest uruchomienie na terenie woj. śląskiego działalności gospodarczych przez 30 osób (13 Kobiet i 17 Mężczyzn ), powyżej 50 r.ż , bezrobotnych lub nieaktywnych zawodowo, zamieszkałych w jednym z 11 śląskich powiatów, w których sytuacja na rynku pracy jest relatywnie najtrudniejsza ( pow. Bytom,  pow. Piekary Śląskie,  pow. Siemanowice Śląskie, pow. Świętochłowice, pow. zawierciański, pow. Sosnowiec,  pow. Żywiecki, pow. częstochowski, pow. kłobucki, pow. myszkowski).
Planujemy realizację następujących działań w projekcie:
  • Szkolenia i doradztwo przed uruchomieniem działalności gospodarczej
  • Dotacje na uruchomienie działalności gospodarczej (wysokość  dotacji: maks.22.700 zł)
  • Wsparcie pomostowe w formie finansowej i szkoleniowo- doradczej (wsparcie finansowe pomostowe podstawowe/przedłużone w wysokości 1.750 zł miesięcznie)
  • Wsparcie finansowe na realizację dodatkowych szkoleń/kursów zawodowych ( zgodnych ze ścieżką zawodową opracowaną z doradcą zawodowym).
Termin realizacji projektu: 01.09.2016-30.04.2018

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie mogą się zgłaszać do Ośrodka Kształcenia Samorządu Terytorialnego im. Waleriana Pański w Katowicach,  ul. Mariacka 1. Informacje nt. projektu udziela p. Magdalena Szot dostępna pod nr telefonu 32 206 80 39 ,  32 206 98 43 wew.27 oraz pod adresem mailowym firma@okst.pl. Zachęcamy również  do odwiedzenia strony Ośrodka www.okst.pl, zakładka Projekty.

Autor:  Admin