Próbny alarm w Szpitalu
Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie i personel medyczny wykazali się świetnym przygotowaniem podczas próbnego alarmu, jaki miał miejsce w Szpitalu Powiatowym w Myszkowie. Akcja ćwiczebna przebiegła wzorowo. Poczynania strażaków i personelu medycznego obserwowała Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo.
Pożar w budynku użyteczności publicznej to zawsze ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia wielu osób. Zabezpieczenia i koordynacja działań podczas specjalnej akcji przeciwpożarowej mają w takich przypadkach ogromne znaczenie, zwłaszcza gdy obiektem akcji staje się Szpital, w którym przebywa wiele osób wymagających opieki.
We wtorek jednostka PSP w Myszkowie, w koordynacji w personelem medycznym myszkowskiego Szpitala Powiatowego, przetestowały szereg działań, jakie należy natychmiast podjąć w przypadku zagrożenia pożarowego.
Wicestarosta Anna Socha-Korendo z Dyrektorem SP ZOZ Khalidem Hagarem i personelem Oddziału Wewnętrznego jeszcze przed przybyciem strażaków
Wicestarosta Anna Socha-Korendo z Dyrektorem SP ZOZ Khalidem Hagarem i personelem Oddziału Wewnętrznego jeszcze przed przybyciem strażaków
Przed południem dr Adam Miśkiewicz, Ordynator na Oddziale Wewnętrznym, poinformował telefonicznie myszkowską straż o pożarze w Szpitalu i poprosił o pilną interwencję w związku z zagrożeniem życia pacjentów.
Pod Szpitalem stanęły wozy strażackie, przygotowane do natychmiastowej akcji
Pod Szpitalem stanęły wozy strażackie, przygotowane do natychmiastowej akcji
Na miejsce niezwłocznie przybyły cztery wozy strażackie i dobrze wyposażona ekipa strażaków. Zastosowano wszelkie procedury, jakie obowiązują w takich przypadkach. Strażacy podzielili się na zespoły, część udała się do budynku, część pozostała na zewnątrz, przygotowując podnośnik koszowy, który w kilka chwil znalazł się na poziomie okien Oddziału Wewnętrznego.
Podnośnik koszowy za chwilę będzie gotowy
Podnośnik koszowy za chwilę będzie gotowy
Następnie strażacy dokładnie zbadali Szpital, udawszy się na obowiązkowy w takich przypadkach obchód.
Akcją kierował mł. bryg. Sergiusz Wiśniewski, a całość przeprowadziła Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza KP PSP Myszków.
Pomoc przyszła w samą porę...
Pomoc przyszła w samą porę...
Na miejscu zjawiła się - jako przedstawiciel organu nadzoru Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej - Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo, która wspólnie z Dyrektorem SP ZOZ Khalidem Hagarem obserwowała działania strażaków.
- Jestem pod wrażeniem całej akcji. Zarówno strażacy, jak i personel Szpitala zdały egzamin na piątkę. Widać, że pacjenci, którzy leczą się u nas, są pod właściwą opieką nie tylko medyczną, ale i taką, która gwarantuje pełne bezpieczeństwo – powiedziała zaraz po zakończeniu działań Wicestarosta Anna Socha-Korendo.
Już po akcji, teraz strażaków czeka tylko obchód Szpitala
Należy podkreślić, że personel Szpitala również dowiódł znajomości przepisów i procedur. W pełnej gotowości znalazł się przystosowany do takich okoliczności długi wąż gaśniczy, którym sprawnie operowały odpowiednio przygotowane do takich działań osoby.
Akcja przebiegła szybko i sprawnie. Szpital myszkowski jest bezpieczny.
Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza KP PSP Myszków z Wicestarostą Anną Sochą-Korendo
Na skróty
Zobacz najpotrzebniejsze linki
-
Otwarte konkursy ofert
-
Projekty unijne realizowane przez Powiat Myszkowski w ramach RPO WSL 2014-2020
-
Konsultacje z organizacjami pozarządowymi
-
Przydatne linki
-
Rozkład godzin pracy aptek wraz z dyżurami
-
Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego
-
Dofinansowanie z budżetu państwa dla SP ZOZ
-
Aktywni w Powiecie Myszkowskim
-
Kierunki kształcenia na rok szkolny 2023-2024 w Szkołach Powiatu Myszkowskiego
-
Regionalny System Ostrzegania - Poradnik
-
Informacja dot. rozpowszechniania wizerunku
-
Jakość Powietrza / Ostrzeżenia alarmowe
-
Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
-
Projekt unijny realizowany przez Powiat Myszkowski w ramach EFRROW: "Europa inwestująca w obszary wiejskie" 2014-2020 - scalenie gruntów