Lekkoatletyka w Powiecie

Starostwo Powiatowe wsparło organizację Powiatowych Zawodów Lekkoatletycznych o Puchar Starosty Myszkowskiego Wojciecha Pichety. Zawdy zostały zorganizowane przez UKS Maraton i LO Myszków w ramach realizacji zadań powiatowych z zakresu kultury fizycznej.

Na bieżni i wokół niej rywalizowali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów.

Jak mówią organizatorzy, od początku ubiegłego tygodnia zachodziła obawa o pogodę, która w kontekście zmagań lekkoatletycznych odgrywa ogromną rolę. Na szczęście w dzień zawodów aura dopisała.

Należy podkreślić, że organizacja zawodów lekkoatletycznych jest szczególna ze względu na wielość dyscyplin sportowych, a także liczbę uczestników. W tym większym stopniu organizatorom należą się słowa uznania. Cieszy również fakt, że młodzież jest gotowa podjąć trud przygotowań wziąć udział w trudnej rywalizacji.

Najlepiej zaprezentowali się uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mjr. H. Sucharskiego w Myszkowie, którzy wyraźnie zdominowali rywalizację.
W kilku konkurencjach stawali na wszystkich stopniach podium. Pierwsze miejsce oddali rywalom tylko w pchnięciu kulą i w biegu chłopców na 1500 metrów.
W klasyfikacji generalnej nie mieli sobie równych.

Drugie miejsce zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców zajęli uczniowie Zespołu Szkół z Żarek. W rywalizacji uczestniczyły również reprezentacje Zespołu Szkół nr 1 i Zespołu Szkół nr 2 w Myszkowie.

Zwycięska Reprezentacja LO Myszków w kategorii dziewcząt i chłopców reprezentowała Powiat Myszkowski w zawodach rejonowych.
Do znakomicie przygotowanych i przeprowadzonych zawodów, zgłosiły się niestety jedynie dwie szkoły gimnazjalne. Klasyfikację generalną wygrali uczniowie z Gimnazjum nr 3 w Myszkowie, a drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 1 w Myszkowie.

Organizatorzy dla najlepszych przewidzieli pamiątkowe medale, statuetki i nagrody rzeczowe. Sprzęt sportowy został wręczony wszystkim uczestniczącym szkołom. Dekoracji zwycięzców dokonał dyrektor myszkowskiego LO Aleksander Surma.

Poniżej prezentujemy nazwiska najlepszych gimnazjalistów oraz podium w poszczególnych konkurencjach szkół średnich.

Klasyfikacja indywidualna

2.ZS Żarki – 672 pkt
3.ZS nr 2 Myszków – 387 pkt
4.ZS nr 1 Myszków – 374 pkt

Nauczyciele wychowania fizycznego z LO Myszków: Iwona i Adam Starostka, Agnieszka Janocha i Grzegorz Manek przygotowali stadion oraz przeprowadzili zawody.

Na bieżni... wiele wysiłku wymagały biegi długodystansowe

Uczniowie LO Myszków podczas zawodów
PAŹ