O inwestycjach w powiecie w sieci

Powiat Myszkowski uczestniczy w nowym systemie informowania o możliwościach inwestycyjnych w województwie śląskim. Informacje oparte są o portal www.invest-in-silesia.pl. W oficjalnym starcie portalu, który miał miejsce w Katowicach, uczestniczył starosta myszkowski Łukasz Stachera.

Portal www.invest-in-silesia.pl. Powiat zyskał możliwość współtworzenia portalu internetowego, zbierającego w jednym miejscu wszelkie informacje niezbędne inwestorom.

System Invest in Silesia to nowa jakość w promocji gospodarczej województwa śląskiego i powiatu myszkowskiego, pierwszy punkt dostępowy i kontaktowy dla osób, które dzięki portalowi otrzymają zintegrowaną informację o regionie i jego walorach inwestycyjnych.
Oficjalny start programu nastąpił w czasie jednego z paneli gospodarczych tegorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, w którym uczestniczył starosta myszkowski Łukasz Stachera. Starosta zawarł również porozumienie z samorządem Województwa Śląskiego, na podstawie którego powiat może m.in. zamieszczać i aktualizować na portalu informacje dotyczące inwestycji, przedsiębiorczości, przetargów. System obejmuje swoim zasięgiem województwo śląskie, które jako pierwsze w Polsce uruchomiło system informowania o możliwościach inwestycyjnych. Dzięki temu, powiat zyskał możliwość współtworzenia portalu internetowego, zbierającego w jednym miejscu wszelkie informacje niezbędne inwestorom, ułatwiając podejmowanie decyzji i oszczędzając ich czas. Znaleźć można także inne informacje np. o tzw. "polach będuskich" czy aktualnych przetargach. System Invest In Silesia jest dużym wsparciem w zakresie przekazania oferty potencjalnym inwestorom. W portalu zastosowano nowoczesne technologie inteligentnego przeszukiwania internetu, wyszukiwania semantycznego, automatycznego tłumaczenia i udostępniania danych. Wykorzystane rozwiązania pozwalają na dostarczanie bieżącej i wiarygodnej informacji potencjalnym inwestorom z regionu, Polski i całego świata. System korzysta z istniejących portali, stron internetowych oraz bazy danych stworzonej przez współpracujące z portalem samorządy.
CZE

P1280074_-_Kopia_950001707.JPG