Nowe władze powiatowe
Nowe władze powiatowe
Na pierwszej sesji Rady Powiatu w Myszkowie VII kadencji wybrano nowe władze. Starostą Myszkowskim ponownie został Piotr Kołodziejczyk, a Wicestarostą Jakub Grabowski. Radni wybrali również Przewodniczącą Rady Powiatu, którą została Beata Jakubiec-Bartnik oraz Wiceprzewodniczących – Zdzisławę Polak i Agatę Feret.
Skład Rady Powiatu VII kadencji przedstawia się następująco:
Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, Wicestarosta Jakub Grabowski, Przewodnicząca Rady Powiatu Beata Jakubiec-Bartnik, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Zdzisława Polak, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Agata Feret; Członkowie Zarządu: Bożena Łapaj, Janusz Romaniuk, Jadwiga Skalec; Radni: Eugeniusz Bugaj, Dorota Kaim-Hagar, Mariusz Karkocha, Rafał Kępski, Marzena Kulak, Izabela Masłoń, Katarzyna Miklas, Mariusz Morawiec, Daniel Piedo, Sebastian Ruciński, Marlena Wiśniewska.
Rozpoczęła się następna kadencja Rady Powiatu Myszkowskiego. Pierwsza sesja to zgodnie z regułą wybory osób na najważniejsze stanowiska. Sposób wyborów jest ściśle określony – głosowanie odbywa się w sposób tajny.
Sesję rozpoczęła i poprowadziła do wyboru nowej przewodniczącej, jako najstarsza radna w Radzie - Zdzisława Polak.
Najpierw radni odebrali zaświadczenia o wyborze na radnych Powiatu Myszkowskiego z rąk Wiceprzewodniczącej Komisji Wyborczej w Myszkowie Agnieszki Żmudzkiej.
Zanim doszło do wyborów władz powiatowych, radni złożyli uroczyste ślubowanie, w którym zobowiązali się: "wykonywać obowiązki wobec Narodu Polskiego, strzec suwerenności i interesów Państwa Polskiego, czynić wszystko dla pomyślności ojczyzny, wspólnoty samorządowej powiatu i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej."
Pierwsze głosowanie dotyczyło wyboru Przewodniczącego Rady Powiatu. Ugrupowania zgłosiły swoich kandydatów. Byli nimi Eugeniusz Bugaj i Beata Jakubiec-Bartnik. Oboje kandydaci to osoby znane i doświadczone strukturach samorządowych, wieloletni radni Rady Miasta Myszkowa.
Ostatecznie Przewodniczącą została Beata Jakubiec-Bartnik, na którą oddano 10 głosów.
Przewodnicząca Beata Jakubiec-Bartnik jest lekarzem, doktorem nauk medycznych, wieloletnim samorządowcem, Radną Rady Miasta w Myszkowie, Przewodniczącą Komisji Zdrowia. Od trzech kadencji zasiada również w Prezydium Okręgowej Izby Lekarskiej w Częstochowie, jest członkiem Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych. Pracuje w myszkowskim Szpitalu na Oddziale Chorób Wewnętrznych oraz w poradniach rehabilitacyjnych.
Kolejnym punktem porządku były wybory Wiceprzewodniczących, którymi zostali Agata Feret – prawnik z wykształcenia, od wielu lat pracująca w instytucjach samorządowych i
Zdzisława Polak – społecznik i samorządowiec, wieloletnia Radna Rady Gminy w Poraju, w poprzedniej kadencji również pełniła funkcję Wiceprzewodniczącej Rady Powiatu.
Następnie przyszła kolej na najdłużej oczekiwany punkt obrad, czyli wybór Starosty Myszkowskiego. Ugrupowania rekomendowały Mariusza Karkochę i Piotra Kołodziejczyka. W głosowaniu wzięło udział 19 radnych.
Starostą Myszkowskim został ponownie wybrany Piotr Kołodziejczyk, który uzyskał 10 głosów. Jest to pierwszy starosta w historii Powiatu Myszkowskiego, który został wybrany dwukrotnie w formie głosowania i ponownie piastuje ten urząd.
Przypomnijmy, że Piotr Kołodziejczyk to osoba od wielu lat mocno zaangażowana w działalność na rzecz samorządu w Powiecie Myszkowskim. Zasiadał w Radzie Powiatu IV, V i VI kadencji, piastował również stanowiska Wicewojewody Śląskiego i Wiceburmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy. Przez wiele lat kierował Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Myszkowie. Jest obecnie Wiceprezesem Zarządu Śląskiej Izby Rolniczej w Katowicach.
Dziękując za wybór Starosta Piotr Kołodziejczyk nawiązał do znanej maksymy: „nic dwa razy się nie zdarza”, dodając przy tym, że są od niej wyjątki.
- To dla mnie wielki zaszczyt i nobilitacja, motywujące do działania na rzecz naszego samorządu. Mam nadzieję, że programów dotacyjnych będzie równie sporo, co w poprzedniej kadencji. Jest mnóstwo inwestycji rozpoczętych, które będą kontynuowane – stwierdził Starosta, dziękując również poprzedniemu Zarządowi Powiatu za lata współpracy.
Nowy Starosta zarekomendował na stanowisko Wicestarosty Jakuba Grabowskiego, samorządowca z szerokim doświadczeniem samorządowym. Był on Członkiem Zarządu Powiatu w kadencji 2014-2018, w kolejnej zajmował stanowisko Wiceburmistrza Miasta i Gminy Żarki; przez 10 lat piastował funkcję Dyrektora Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Obsługi Szkół w Żarkach, był także koordynatorem ds. oświaty w Urzędzie Miasta i Gminy Żarki. Wykładowca Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu, Uniwersytetu im. J. Długosza w Częstochowie i Wyższej Szkoły Zarządzania im. gen. J. Ziętka w Katowicach. Prezes LKS Zieloni Żarki.
Jakub Grabowski uzyskał 10 głosów i został wybrany Wicestarostą Myszkowskim.
Ostatnim punktem pierwszej sesji VI kadencji był wybór członków Zarządu Powiatu. Zostali nimi doświadczeni samorządowcy i pracownicy instytucji samorządowych – Bożena Łapaj – zajmująca się sprawami rolnictwa w ARiMR; Janusz Romaniuk – były Burmistrz Myszkowa, Dyrektor MDK w Myszkowie, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu poprzedniej kadencji; Jadwiga Skalec - nauczycielka w Branżowej Szkole I stopnia w Żarkach, wieloletnia Radna w Radzie Powiatu w Myszkowie, Członek Zarządu Powiatu III kadencji Rady.
Na następnej sesji Rada wybierze składy komisji oraz ich przewodniczących.
Sesje Rady Powiatu w Myszkowie można oglądać na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Powiatu Myszkowskiego.
Zapraszamy.
Na skróty
Zobacz najpotrzebniejsze linki
-
Otwarte konkursy ofert
-
Projekty unijne realizowane przez Powiat Myszkowski w ramach RPO WSL 2014-2020
-
Konsultacje z organizacjami pozarządowymi
-
Przydatne linki
-
Rozkład godzin pracy aptek wraz z dyżurami
-
Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego
-
Dofinansowanie z budżetu państwa dla SP ZOZ
-
Aktywni w Powiecie Myszkowskim
-
Kierunki kształcenia na rok szkolny 2023-2024 w Szkołach Powiatu Myszkowskiego
-
Regionalny System Ostrzegania - Poradnik
-
Informacja dot. rozpowszechniania wizerunku
-
Jakość Powietrza / Ostrzeżenia alarmowe
-
Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
-
Projekt unijny realizowany przez Powiat Myszkowski w ramach EFRROW: "Europa inwestująca w obszary wiejskie" 2014-2020 - scalenie gruntów